Förändringar i livet
Men hallå vad skönt det är att vakna om mornarna och det är ljust ute, hopp om livet! Till och med Barbro och Eva-Lena(katterna) verkar ha vaknat till liv som har sovit sig igenom hela vintern. Dom springer runt och har haft rally i huset hela morgonen haha
Hade en vän och hennes dotter över igår, vi åkte med tjejerna till Ica Maxi och handlade snacks och sen satt vi och målade naglarna och snackade till nästan midnatt! Lilltjejen var med sina kompisar och fritidsgården och spelade padel till tolv inatt. Är det sportlov så är det =)

Passar på att stoppa i mig innan jag drar igång med min 90 dagars resa med FÖLJDINDRÖM. Det är precis som om att det helt plötsligt blev tillåtet att stoppa i sig en massa skit som jag inte ens gör i vanliga fall. Har proppat i mig hur mycket som helst sista dagarna som jag aldrig skulle göra annars, tur att det bara hållit på några dagar 😉
Igår kände jag mig utvilad efter en vilodag, kände mig stark! Tills min dotter sätter sig vid benpressen efter att ha lagt på 300 kg och kör tre stycken som hon aldrig gjort nåt annat!! Sen sätter sig hennes danspartner Hugo och kan inte ens rubba plattan en millimeter, helt otroligt hur stark hon är i benen!

Själv kvaddade jag ryggslutet igår vid raka marklyft, kan knappt gå upprätt när jag suttit en stund och måste gjort nåt fel. Det var nog inte bara för att jag ökade vikten igår, det tror jag inte. Måste nog få lite assistans med det där lyftet nästa gång.


Igår fick vi tränings- och kostupplägg för 84 dagar, blivit insläppta i en facebook stödgrupp där alla deltagare finns med för pepp, stöd, motivation och inspiration. Jag är så taggad inför detta! Bara att anmäla sig om man vill göra en förändring i sitt liv!
Ingen träning idag som planerat eftersom jag måste få ordning på ryggen tills på måndag. Men nu jag ska försöka komma ur pyamasen och komma ut en sväng idag iallafall.
❤